Opr. Dr. Bülent Tahir TANRIDAĞLI
15 Dk'lık Hemoroid Tedavisi Nasıl Nüksüz Oluyor
Ana Sayfa > Hizmetlerimiz >
15 Dk'lık Hemoroid Tedavisi Nasıl Nüksüz OluyorHastaya ince bir iğne spinal anestezi yapılmakta , hastanın makat ve kalçası uyuşturulmakta. Sonra hastanın Hemoroid''in durumuna göre Laser, Klasik, Ligasyon veya Koagülasyon sistemi ile gerekli hemoroidler(genişlemiş yani varisleşmiş toplar damarlar) tamamen yok edilmekte, sonunda ortaya  damarsız ( VENSİZ ) bir bölge ortaya çıktığından yeniden varis yani Hemoroid'in oluşması imkansız hale gelmektedir. Bu şekilde hasta tamamen iyileşmektedir. Bu işlemler genel itibari ile 15 DAKİKA sürmektedir.

Evet Hemoroid nedir, nasıl olur bunların cevabını Hemoroid''le ilgili bütün sitelerde bulabilirsiniz. Gelelim sizi ilgilendiren konuya. Hemoroid'imi nasıl tedavi ettirmeliyim ki yaşam boyu bu dertten bir daha şikâyetim olmasın. Konunun can alıcı noktası burada buna değinmeden önce halkımızda yanlış bir düşünceyi söylemek istiyorum.

Doktor 6 sene tıbbiye de okumuş 4 sene ihtisas yapmış demek ki kesinlikle Hemoroid'in tedavisinin nasıl yapılacağını doğru olarak öğrenmiştir.

Peki bu düşünce doğrumu. Bana göre yanlış. Evet doğru bir tanedir fakat onu herkes eğitim bile görse doğru olarak uygulayamaz. Neden çünkü uygulama, yani el mahareti eğitimin yanında bir kabiliyettir, bir sanattır. 30 yıllık terziden 5 yıllık terzi aynı elbiseyi daha iyi dikebilir. Siz ne iş yapıyorsunuz etrafınıza bakin aynı işi yapan bir çok insani birbirleri ile kıyaslayın mutlaka aralarında az veya çok büyük farklar vardır.

İşte Hemoroid tedavisi de böyledir. Doğru hastaya doğru işlemi yapmak. Buda neyi gösteriyor her Hemoroid ayni olmayacağı için tedavileri de ayni olamaz. Her Hemoroid' e lazer her Hemoroid' e operasyon veya ligasyon uygulayamazsınız peki ne yapacağız. İşte o zaman kombine tedavi ortaya çıkıyor. Bazısına lazer bazısına operasyon bazısına da ligasyon uygularken çoğuna da kombine tedavi uygulamanız gerekebilir. Su anda TÜRKİYE'deki durum her gelen 4. derece Hemoroid olması nedeniyle kombine tedavinin uygulanması yani cerrahin kitapta yazdığı veya hocasının gösterdiği gibi değil de, ne yapacağına Hemoroid'in durumuna göre kendisinin karar vermesi ve uygulaya bilmesi
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Hemoroid Nedir?
- Hemoroid Kimlerde Görülür?
- Hemoroid Belirtileri
- Hemoroid Tanı ve Tedavi
- Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?
- Hemoroid Korunma Yolları Nelerdir?
 
 
 
Pro WEB